
З 07 до 09 липня 2025 року в м. Париж (Франція) проходило пленарне засідання Антикорупційної мережі для країн Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Вищу кваліфікаційну комісію суддів України представила член ВККСУ Галина Шевчук.
Перед засіданням відбулися підготовчі зустрічі з українською делегацією, а також моніторингові зустрічі, на яких обговорювалась фінальна версія проєкту звіту за 5-м раундом моніторингу України за дев’ятьма сферами: «Антикорупційна політика», «Конфлікт інтересів та декларування активів», «Захист викривачів», «Доброчесність у бізнесі», «Прозорість публічних закупівель», «Незалежність прокуратури», «Незалежність судової влади», «Спеціалізовані антикорупційні органи», «Відповідальність за корупційні правопорушення».
Антикорупційна мережа для Східної Європи та Центральної Азії – регіональна антикорупційна програма, створена під егідою Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом (OECD Working Group on Bribery). Стамбульський план дій по боротьбі з корупцією (Istanbul Anti-Corruption Action Plan) – це програма експертної оцінки Антикорупційної мережі, яка об’єднує десять країн регіону: Вірменію, Азербайджан, Грузію, Казахстан, Киргизстан, Молдову, Монголію, Україну, Узбекистан і Таджикистан.
З моменту запуску в 2003 році IAP сприяє антикорупційним реформам у країнах-учасницях шляхом проведення комплексних взаємних оцінок, 5-ий раунд моніторингу Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією включає один базовий звіт і один звіт за результатами моніторингу для кожної країни.
Під час засідання обговорено, зокрема, підготовчі заходи з розроблення Робочої програми Антикорупційної мережі на 2027 – 2030 роки, відбулися політичні діалоги, присвячені питанням доброчесності бізнесу, представлено тенденції, досягнення та виклики у сфері ділової доброчесності.
Окрім представників України, у засіданні взяли участь делегації з Вірменії, Азербайджану та Молдови, а також Голова Стамбульського плану дій з протидії корупції Драго Кош, заступниця Генерального секретаря ОЕСР Мері Бет Ґудман та інші представники ОЕСР.