X

100/зп-24

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
10.04.2024
Дата надходження документа: 
10.04.2024
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
10.04.2024
100/зп-24
Про відвід члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кобецькій Надії Романівні

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Руслана СИДОРОВИЧА (доповідач),

членів Комісії: Михайла БОГОНОСА, Людмили ВОЛКОВОЇ, Ярослава ДУХА, Романа КИДИСЮКА, Надії КОБЕЦЬКОЇ, Олега КОЛІУША, Руслана МЕЛЬНИКА, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Романа САБОДАША, Сергія ЧУМАКА, Галини ШЕВЧУК,

розглянувши питання про відвід члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кобецькій Надії Романівні,

встановила:

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 95/зп-23 оголошено конкурс на зайняття 560 вакантних посад суддів у місцевих судах для кандидатів на посаду судді, зарахованих до резервів на заміщення вакантних посад суддів місцевих судів.

До Комісії 14 жовтня 2023 року звернувся Ковалишкін В.В. із заявою щодо допуску до участі в оголошеному конкурсі як особу, яка відповідає вимогам статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон), перебуває у резерві на заміщення вакантних посад суддів та не займає суддівської посади.

Рішенням Комісії від 19 грудня 2023 року № 177/зп-23 затверджено та оприлюднено рейтинг учасників конкурсу на посади суддів місцевих загальних судів у межах конкурсу, оголошеного рішенням Комісії від 14 вересня 2023 року № 95/зп-23, згідно з яким Ковалишкін В.В. зайняв переможну позицію на вакантну посаду судді у Кременчуцькому районному суді Полтавської області.

Комісією 27 лютого 2024 року проведено співбесіду з Ковалишкіним В.В., за результатами якої йому було відмовлено в наданні рекомендації про призначення на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області.

До Комісії 27 березня 2024 року надійшла заява Ковалишкіна В.В. про перегляд рішення Комісії від 27 лютого 2024 року № 232/дс-24 у пленарному складі.

Розгляд вказаної заяви призначено на 10 квітня 2024 року.

У засіданні 10 квітня 2024 року Ковалишкін В.В. заявив про відвід члену Комісії Кобецькій Н.Р.

В обґрунтування заяви вказав, що в липні 2023 року в нього відбулася комунікація з Комісією, зокрема з інспектором члена Комісії Кобецької Н.Р., через соціальні месенджери. У переписці ним було додано копії документів, які підтверджують те, що ІНФОРМАЦІЯ_1. Надалі з’ясувалось, що ці документи відсутні в матеріалах досьє кандидата. При цьому Комісією були зроблені додаткові запити до відповідних органів з цього питання, відповіді на які використані в обґрунтування рішення про відмову в наданні рекомендації. Крім того, в доповіді член Комісії представила його кандидатуру з негативної сторони. Таким чином, він не довіряє члену Комісії Кобецькій Н.Р.

Додатково Ковалишкін В.В. пояснив, що відвід заявлено на підставі частини першої статті 100 Закону і водночас підтвердив відсутність конфлікту інтересів у члена Комісії. Однак, на думку заявника, наведені вище обстави викликають сумнів у безсторонності члена Комісії Кобецької Н.Р.

Відповідно до статті 100 Закону член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права брати участь у розгляді питання та ухваленні рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви. Головуючий на засіданні зобов’язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід. Рішення про відвід (самовідвід) ухвалюється більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).

Проаналізувавши наведені Ковалишкіним В.В. доводи для відводу члена Комісії Кобецької Н.Р., Комісія дійшла висновку про відсутність підстав, що можуть викликати сумніви в безсторонності члена Комісії Кобецької Н.Р.

Жодних об’єктивних доказів щодо наявності обставин, що викликають сумнів у безсторонності члена Комісії Кобецької Н.Р., заявником не надано.

Ураховуючи наведені обставини та відсутність у члена Комісії Кобецької Н.Р. приватного інтересу, Комісія дійшла висновку про відмову в задоволенні заявленого Ковалишкіним В.В. відводу члену Комісії Кобецькій Н.Р.

Керуючись статтями 93, 100, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

відмовити у задоволенні заяви Ковалишкіна В’ячеслава Валерійовича про відвід члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кобецькій Надії Романівні.

Головуючий                                                                         Руслан СИДОРОВИЧ

Члени Комісії:                                                                      Михайло БОГОНІС

                                                                                              Людмила ВОЛКОВА

                                                                                              Ярослав ДУХ

                                                                                              Роман КИДИСЮК

                                      (не брала участі в голосуванні)    Надія КОБЕЦЬКА

                                                                                              Олег КОЛІУШ

                                                                                              Руслан МЕЛЬНИК

                                                                                              Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                              Роман САБОДАШ

                                                                                              Сергій ЧУМАК

                                                                                              Галина ШЕВЧУК