X

217/ко-24

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
26.11.2024
Дата надходження документа: 
26.11.2024
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
26.11.2024
217/ко-24
Про дослідження досьє та проведення співбесіди в межах кваліфікаційного оцінювання судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки Андрія Петровича на відповідність займаній посаді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії № 3:

головуючого – Сергія ЧУМАКА,

членів Комісії: Андрія ПАСІЧНИКА, Романа САБОДАША (доповідач),

за участі:

судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Андрія ІВАСІВКИ,

представника Громадської ради доброчесності Антона ЗЕЛІНСЬКОГО,

дослідивши досьє та провівши співбесіду в межах кваліфікаційного оцінювання судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки Андрія Петровича на відповідність займаній посаді,

встановила:

І. Стислий виклад проведеної процедури кваліфікаційного оцінювання судді.

  1. Згідно з підпунктом 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.
  2. Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.
  3. Згідно з частиною першою статті 83 Закону кваліфікаційне оцінювання проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України з метою визначення здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді за визначеними законом критеріями.
  4. Відповідно до частини другої статті 83 Закону критеріями кваліфікаційного оцінювання є:
  • компетентність (професійна, особиста, соціальна тощо);
  • професійна етика;
  • доброчесність.
  1. Частиною п’ятою статті 83 Закону встановлено, що порядок та методологія кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення затверджуються Комісією.
  2. Завдання, підстави, порядок проведення та етапи кваліфікаційного оцінювання визначено в главі 1 «Кваліфікаційне оцінювання суддів» розділу V «Кваліфікаційний рівень судді» Закону.
  3. З метою проведення оцінювання суддів на відповідність займаній посаді за визначеними законом критеріями Комісією затверджено Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення (рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 03 листопада 2016 року № 143/зп-16 (у редакції рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 лютого 2018 року № 20/зп-18), зі змінами) (далі – Положення).
  4. Положенням встановлено, що відповідність судді кожному з критеріїв оцінюється за відповідними показниками, а саме:
    1. Відповідність критерію професійної компетентності визначається за показниками: рівень знань у сфері права (оцінюється на підставі результатів складання анонімного письмового тестування під час іспиту), рівень практичних навичок та умінь у правозастосуванні (оцінюється на підставі результатів виконання практичного завдання під час іспиту), ефективність здійснення правосуддя (оцінюється за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, та співбесіди), діяльність щодо підвищення фахового рівня (оцінюється за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, та співбесіди).
    2. Відповідність критерію особистої компетентності визначається за показниками особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей, такими як когнітивні якості особистості, емотивні якості особистості, мотиваційно-вольові якості особистості (оцінюється на підставі висновку про підсумки таких тестувань, за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, і співбесіди).
    3. Відповідність судді критерію соціальної компетентності визначається за показниками тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей, такими як комунікативність, організаторські здібності, управлінські властивості особистості, моральні риси особистості, чесність, порядність, розуміння та дотримання правил та норм, відсутність схильності до контрпродуктивних дій, дисциплінованість (оцінюється на підставі висновку про підсумки тестувань та за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, і співбесіди).
    4. Відповідність судді критерію професійної етики визначається за показниками: відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам; відповідність судді вимогам законодавства у сфері запобігання корупції; політична нейтральність; дотримання поведінки, що забезпечує довіру до суддівської посади та авторитет правосуддя; дотримання суддівської етики та наявність обставин, передбачених підпунктами 3, 5 – 8, 13 частини першої статті 106 Закону; інші дані, які можуть вказувати на відповідність судді критерію професійної етики. Ці показники оцінюються за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, і співбесіди.
    5. Відповідність судді критерію доброчесності визначається за показниками: відповідність витрат і майна судді та членів його сім’ї задекларованим доходам; відповідність способу (рівня) життя судді та членів його сім’ї задекларованим доходам; відповідність поведінки судді іншим вимогам законодавства у сфері запобігання корупції; наявність обставин, передбачених підпунктами 1, 2, 9 –12, 15 – 19 частини першої статті 106 Закону; наявність фактів притягнення судді до відповідальності за вчинення проступків або правопорушень, які свідчать про недоброчесність судді; наявність незабезпечених зобов’язань майнового характеру, які можуть мати істотний вплив на здійснення правосуддя суддею; інші дані, які можуть вказувати на відповідність судді критерію доброчесності.
  5. Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року № 106/зп-17 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки А.П.
  6. Івасівка А.П. за результатами складеного, анонімного письмового тестування набрав 81 бал, виконаного практичного завдання – 67 балів. На етапі складення іспиту суддя загалом набрав 148 балів.
  7. Івасівка А.П. пройшов тестування особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей, за результатами якого складено висновок та визначено рівні показників критеріїв особистої, соціальної компетентності, професійної етики та доброчесності.
  8. Рішенням Комісії від 12 квітня 2018 року № 81/зп-18 затверджено результати першого етапу «Іспит» кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, що відбувся 07 березня 2018 року. Суддю Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівку А.П. допущено до другого етапу «Дослідження досьє та проведення співбесіди» кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді.
  9. Рішенням Комісії у складі колегії від 19 червня 2018 року № 878/ко-18 визначено, що суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівка А.П. за результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді набрав 624,7 бала. Суддю Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівку А.П. визнано таким, що не відповідає займаній посаді. До Вищої ради правосуддя внесено подання з рекомендацією про звільнення судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки А.П. із займаної посади.
  10. Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 грудня 2019 року № 3515/0/15-19 відмовлено в задоволенні подання Комісії про звільнення Івасівки А.П. з посади судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.
  11. У зв’язку з припиненням 07 листопада 2019 року повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кваліфікаційне оцінювання судді Івасівки А.П. не завершено.
  12. Згідно з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 11 січня 2024 року № 6/зп-23, з метою продовження процедур оцінювання, передбачених Законом, здійснено повторний автоматизований розподіл справ між членами Комісії, в тому числі стосовно суддів місцевих судів, щодо яких Вищою радою правосуддя відмовлено в задоволенні подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення у зв’язку з невідповідністю займаній посаді судді.
  13. Відповідно до протоколу повторного розподілу між членами Комісії від 18 січня 2023 року члена Комісії Сабодаша Р.Б. визначено доповідачем з питання продовження кваліфікаційного оцінювання судді Івасівки А.П.
  14. Рішенням Комісії у пленарному складі від 29 травня 2024 року № 146/зп-24 продовжено оцінювання судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки А.П. на відповідність займаній посаді зі стадії (етапу) «Дослідження досьє та проведення співбесіди» Комісією у складі колегії.

ІІ. Відомості, встановлені за результатами дослідження суддівського досьє.

Івасівка А.П., _______ року народження, громадянин України.

  1. У 2007 році Івасівка А.П. закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.
  2. У 2010 році Івасівка А.П. закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та здобув спеціальність Державне управління, управління в інституціях Європейського союзу та здобув кваліфікацію магістр державного управління.
  3. Івасівка А.П. науковою діяльністю не займався.
  4. До призначення на посаду судді Івасівка А.П. з вересня 2003 року до березня 2011 року працював у Дрогобицькому міськрайонному суді Львівської області та обіймав посади секретаря судових засідань, секретаря суду, помічника судді, помічника голови суду, керівника апарату суду.
  5. Указом Президента України від 14 лютого 2011 року № 209/2011 Івасівку А.П. призначено на посаду судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області строком на п’ять років; наказом в.о. голови цього суду від 03 березня 2011 року № 14-к – зараховано до штату Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області; 06 квітня 2011 року Івасівка А.П. склав присягу судді.
  6. Івасівці А.П. визначено спеціалізацію з розгляду кримінальних, цивільних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
  7. Рішенням Вищої ради юстиції від 16 травня 2013 року № 279/0/15-13 Івасівку А.П. призначено на посаду заступника голови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області строком на п’ять років.
  8. У 2012–2016 роках загальний показник середньорічного судового навантаження Івасівки А.П. дорівнював (відповідав) середньому показнику судового навантаження на одного суддю Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області.
  9. Судові рішення, ухвалені суддею Івасівкою А.П., скасовувались та змінювались судом апеляційної інстанції, проте відсоток скасування та зміни судових рішень порівняно з кількістю розглянутих справ та оскаржених судових рішень є незначним.
  10. Матеріали досьє не містять інформації про рішення, постановлені за участі судді Івасівки А.П., які були предметом розгляду міжнародними судовими установами та іншими міжнародними організаціями та за результатами яких було встановлено порушення Україною міжнародно-правових зобов’язань.
  11. Стосовно наявності дисциплінарних скарг на дії судді Івасівки А.П. Комісією установлено, що до Вищої ради правосуддя (далі – ВРП) у 2012–2016 роках надійшло 16 скарг, з яких 10 повернуто без розгляду, щодо 6 відмовлено у відкритті дисциплінарної справи.

ІІІ. Стислий виклад висновку Громадської ради доброчесності про невідповідність судді критеріям доброчесності та професійної етики і пояснень судді, які надійшли до Комісії до проведення співбесіди.

  1. До Комісії 21 листопада 2024 року надійшов висновок Громадської ради доброчесності (далі – ГРД) про невідповідність судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки А.П. критеріям доброчесності та професійної етики, затверджений 19 листопада 2024 року (далі – Висновок).
  2. Підставою для Висновку були виявлені ГРД обставини.
  3. Зокрема, у Висновку ГРД стверджується, що суддя визнавав мирові угоди щодо нерухомого майна, яке не було введене в експлуатацію та зареєстроване у відповідному порядку, всупереч статті 331 Цивільного процесуального кодексу України. Переважно ці справи стосувалися незаконного визнання права власності на павільйони ринку «Чагарі», які були самочинно збудовані на землі Дрогобицької міської ради.
  4. Також суддя задовольнив позови щодо повернення боргу (заборгованості за договором оренди), де позивачі в процесі розгляду змінювали позовні вимоги й просили визнати за ними право власності на нерухоме майно. Знов таки, суддя визнав мирову угоду між сторонами, якою узаконив право власності на нерухоме майно (торгові павільйони). Фактично всупереч закону суддя трансформував зобов’язальні відносини у відносини про захист права власності.
    1. Так, у справі 442/1382/14-ц суддя визнав мирову угоду між подружжям, у результаті якої один з них набув право власності на самочинно збудований торговий павільйон площею 69,5 кв.м.
  1. У своїх письмових поясненнях суддя вказав, що дійсно в місті Дрогобичі знаходиться ринок ТзОВ «Чагарі», яке користувалося земельною ділянкою площею 4626 кв.м. з 2001 року. У 2011 році Дрогобицькою міською радою вирішено продовжити ТзОВ «Чагарі» строк оренди даної земельної ділянки для обслуговування ринку строком на 1 рік. Однак у 2013 році Дрогобицька міська рада відмовила у продовженні терміну дії договору оренди на земельну ділянку площею 4626 кв.м. на новий строк Рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду залишено в силі рішення Дрогобицької міської ради, яким ТзОВ «Чагарі» відмовлено в наданні в оренду земельної ділянки площею 4626 кв.м.
  2.  На момент прийняття цих рішень ТзОВ «Чагарі» не мало переважного права на оренду згаданої земельної ділянки, оскільки Дрогобицька міська рада не продовжила договорів оренди землі. Фізичні особи почали звертатися до Дрогобицької міської ради із заявами про надання земельної ділянки в оренду та дозволу на розроблення технічної документації.
  3. Однак Дрогобицька міська рада не змогла розв’язати конфлікт, який стався між представником ТзОВ «Чагарі» та фізичними особами, а тому вони масово почали звертатися до суду (близько 140 осіб) за захистом своїх майнових прав.
  4. Дані особи вклали власні кошти в будівництво тих торгових кіосків, які були їхнім єдиним джерелом доходу, а тому в суді склалася така практика де суд діяв в інтересах людей, щоб захистити їхнє майно.
  5. Також ГРД вказує, що батьки судді володіли двома об’єктами нерухомості: квартирою у місті Трускавець АДРЕСА_1 площею 65,4 кв.м. та житловим будинком у місті Дрогобич АДРЕСА_2 площею 366,7 кв.м.
  6. Батько судді – ОСОБА_1, будучи лідером релігійної громади, отримав частину будинку у місті Трускавець АДРЕСА_3 площею 120 кв.м. у спадок від бабусі. Протягом 2000 – 2002 років він на підставі договорів купівлі-продажу та договорів дарування від родичів отримав право власності на всі частки у цьому будинку.
  7. ГРД зазначає, що за адресою цієї житлової нерухомості знаходиться готель «Річки» та вілла «Сонце». Номери здаються за плату, тобто будівля використовується не за призначенням. Готелі не призначені для постійного проживання громадян, а отже, вони не належать до житлового фонду, не є об’єктом житлової нерухомості.
  8. Готель та вілла знаходяться на земельних ділянках, призначених для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Одна з будівель є приватною власністю, інша комунальною власністю. На думку ГРД, за всіма ознаками будівля є об’єктом самочинного будівництва.
  9. 17.08.2018 мати та рідна сестра судді, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, подали позов на батька судді про визнання будинку спільною частковою власністю. 17.09.2018 дружина, дочка та батько затвердили мирову угоду, за якою майно було визнане спільною частковою власністю.
  10. На думку ГРД, такі дії були спрямовані на подальшу легалізацію об'єкта самочинного будівництва, а також задля «розпорошення» часток комплексу для подальшого ускладнення процесу витребування майна із власності.
  11. У письмових поясненнях суддя вказав, що дійсно його батькові ОСОБА_1 на праві власності належить житловий будинок за адресою: АДРЕСА_3, загальною площею 1450,4 кв.м.
  12. Указаний житловий будинок батько отримав у спадщину разом зі своїми братами ОСОБА_4, ОСОБА_5 та сестрою ОСОБА_6 в рівних частках кожний після смерті їх матері ОСОБА_7, яка померла _________.
  13. 16.10.2001 згідно з договором дарування частини житлового будинку ОСОБА_8 (рідна сестра матері батька судді – ОСОБА_7) подарувала батькові судді ОСОБА_1 1/5 ідеальну частину житлового будинку. 22.10.2001 згідно з договором купівлі-продажу ОСОБА_9 (є сином ОСОБА_10, рідної сестри матері батька судді ОСОБА_7), ОСОБА_11 (є сином ОСОБА_12, рідного брата матері батька судді ОСОБА_7), ОСОБА_5 продали батькові судді ОСОБА_1 9/20 ідеальних частин житлового будинку АДРЕСА_3.
  14. 07.02.2002 ОСОБА_13 (є донькою ОСОБА_14, рідного брата матері батька судді ОСОБА_7) подарувала батькові ОСОБА_1 1/5 ідеальну частину житлового будинку АДРЕСА_3.
  15. Згідно з рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 08.09.2003 № 206 надано дозвіл на будівництво житлового будинку з гостьовими кімнатами на земельній ділянці АДРЕСА_3.
  16. 04.07.2017 згідно з договором дарування частки житлового будинку ОСОБА_6 та ОСОБА_4 подарували батькові судді ОСОБА_1 по 1/10 частці житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами та будівлями АДРЕСА_3.
  17. Згідно з рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 23.02.2017 зареєстровано право власності на даний житловий будинок. Тобто з цього випливає, що будівництво не є самочинним.
  18. 04.07.2017 згідно з договором дарування ОСОБА_6 та ОСОБА_4 подарували батькові ОСОБА_1 1/10 частку земельної ділянки, загальна площа якої становить 0,0889 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_3. Житловий будинок розташований на земельній ділянці площею 0,0889 та належить ОСОБА_1  на праві власності згідно з державним актом на право власності, серії ___ № _______, виданого ОСОБА_1.
  19. Також у Висновку ГРД стверджується, що батько судді пов’язаний з іншим фактом незаконного будівництва. Зокрема, 13.02.2017 Трускавецька міська рада затвердила мирову угоду з Самбірсько-Дрогобицькою Єпархією Української греко-католицької церкви, чим узаконила самочинне будівництво міні-готелю (вілли) «Жива роса» в центрі міста на вулиці Франка. У Трускавці Єпархію представляє настоятель греко-католицької Церкви Святого Миколая ОСОБА_1. З 2007 року будинок перебував у власності цієї церкви і надалі був переданий до Єпархії.
  20. Стосовно викладених у Висновку обставин про самочинне будівництво та твердження, що у Трускавці Єпархію представляє настоятель греко-католицької церкви Святого Миколая ОСОБА_1, суддя зазначив, що це не відповідає дійсності. ОСОБА_1 є парохом церкви святого Миколая, а Самбірсько-Дрогобицьку Єпархію представляє Правлячий Архієрей Владика Ярослав Приріз.
  21. Також суддя пояснив, що з приходом єпископа Владики Приріза Я. Єпархією у 2014 році було реставровано будівлю. Крім цього, Самбірсько-Дрогобицька Єпархія звернулась до міської ради Трускавця з проханням надати в оренду ще й сусіднє приміщення. Міська рада ухвалила позитивне рішення, а на місці цього приміщення постав сучасний конференц-зал та будівля, яку мали б використовувати виключно для священнослужителів, а не для комерційного призначення. Будівля має назву «Жива Роса». Отже, батько судді – ОСОБА_1 жодним чином не пов’язаний з готелем «Жива Роса».
  22. ГРД зазначає, що 07.12.2013 батько судді – ОСОБА_1 став власником авто Аcura МDX 2008 року випуску. 28.05.2014 ОСОБА_1 став власником Honda Accord 2008 року випуску.
  23. Стосовно придбання батьком автомобіля Аcura МDX 2008 року випуску суддя пояснив, що його батько використовував свій приватний автомобіль Renault Megan 2004 року випуску як у церковних, так і приватних цілях. Оскільки для церковних цілей його батькові був необхідний автомобіль, він у 2012 році звернувся до єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з проханням надати фінансову допомогу для придбання такого автомобіля парафії церкви святого Миколая.
  24. В 2013 році єпископом Самбірсько-Дрогобицької єпархії було позитивно розглянуто таке прохання та виділено кошти на придбання легкового автомобіля для парафії церкви святого Миколая в сумі 20 000 тис. доларів США.
  25. За ці кошти ОСОБА_1 в грудні 2013 року придбав автомобіль марки Acura MDX 2008 року випуску, а автомобіль Renault Megan 2004 року випуску використовував для потреб парафії церкви Святого Миколая. 21.05.2014 батько відчужив автомобіль Acura MDX 2008 року випуску і за отримані кошти придбав автомобіль марки Honda Accord 2008 року випуску.
  26. ГРД вказує, що 16.11.2023 мати судді ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продаж майна стала власницею квартири площею 59 кв.м. АДРЕСА_4. Вартість квартири становила 2 150 000 грн, тобто близько 57 тисяч доларів. ГРД ставить під сумнів фінансову спроможність матері судді купити таку житлову нерухомість.
  27. Стосовно придбання матір’ю квартири у місті Львові суддя пояснив, що його мати ОСОБА_2 з 01.03.2017 є приватним підприємцем, що здійснює таку господарську діяльність: надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна для розміщення на період відпустки та іншого тимчасового проживання. ОСОБА_2 отримує легальні доходи за надання в оренду житлового приміщення, що розташоване АДРЕСА_3. Квартира у місті Львові придбана за спільні заощадження його батька ОСОБА_1 і матері ОСОБА_2 та є їх спільною сумісною власністю.
  28. ГРД також вказує, що 07.03.2017 на сайті рего.оrg.ua з’явилася стаття під назвою «Махлярство судді Івасівки А.П., чи відсутність професіоналізму?». У ній стверджувалося, що суддя допустив маніпуляції з автоматизованим розподілом справ.
  29. ГРД зазначає, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень (далі – ЄДРСР) наявна ухвала про об’єднання 9 проваджень на підставі частини другої статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). Тобто, ГРД вважає, що в даній ситуації не було виявлено маніпуляцій з автоматизованою системою розподілу справ.
  30. Водночас ГРД вказує, що суддя, накладаючи штраф на особу за порушення правил адміністративного нагляду, послався на рішення Шевченківського районного суду Львівської області від 25.02.2014 про встановлення режиму адміністративного нагляду. Проте таке рішення в ЄДРСР відсутнє, натомість є рішення Шевченківського районного суду міста Львова від 12.03.2014, згідно з яким щодо особи встановлено адміністративний нагляд терміном на рік.
  31. У своїх письмових поясненнях суддя зазначив, що перевірити, яке саме рішення Шевченківського районного суду міста Львова є в матеріалах справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_15 не можливе, оскільки справа знищена. Можливо, допущено описку у постанові суду чи поданні. Водночас, суддя вказав, що посилання на цю постанову є і в постанові про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_15 іншим складом суду (справа № 442/1123/15-п ).
  32. Також ГРД надано інформацію, яка сама по собі не стала підставою для висновку, але яка може бути врахована під час кваліфікаційного оцінювання судді або потребує додаткових пояснень судді, а саме:
  33. У майновій декларації за 2013 рік суддя вказав дохід від продажу рухомого та нерухомого майна у сумі 138 000 грн та 56 000 грн у членів сім’ї.
  34. У декларації за 2019 рік колишня дружина судді ОСОБА_16 отримала дохід від продажу рухомого майна у сумі 270 000 грн.
  35. У письмових поясненнях суддя вказав, що у майновій декларації за 2013 рік ним вказано дохід від продажу рухомого майна, а саме легкового автомобіля Skoda Octawia 2010 року випуску в сумі 138000 тисяч гривень та легкового автомобіля Daewoo Lanos 2008 року випуску в сумі 56000 тисяч гривень.
  36. У декларації за 2019 рік зазначено, що його колишньою дружиною ОСОБА_16 отримано дохід від продажу рухомого майна в сумі 270 000 тисяч гривень, а саме легкового автомобіля Кіа Rіо 2013 року випуску.
  37. Рішенням Комісії від 13 лютого 2018 року № 878/ко-18 визначено, що суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівка А.П. за результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді набрав 624,7 бала. Суддю Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівку А.П. визнано таким, що не відповідає займаній посаді. До Вищої ради правосуддя внесено подання з рекомендацією про звільнення судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки А.П. із займаної посади.
  38. Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 грудня 2019 року № 3515/0/15-19 відмовлено у задоволенні подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення Івасівки А.П. з посади судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області на підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.
  39. Оцінюючи в сукупності наведені у рішенні Комісії факти та обставини, копію запису співбесіди із суддею Івасівкою А.П., інформацію з копії суддівського досьє, Вища рада правосуддя вважала, що виражена в балах оцінка судді Івасівки А.П. за критеріями професійної етики та доброчесності, зазначена в рішенні Комісії, без викладення фактичних обставин та мотивів їх оцінки, не є вмотивованою, оскільки не відображає повною мірою рівень характеристик судді Івасівки А.П. та не дає змоги встановити дійсні мотиви, з яких виходила Комісія під час ухвалення такого рішення.
  40. У рішенні вказано бали, виставлені за кожен із критеріїв, якими оцінено суддю Івасівку А.П., однак відсутні будь-які доводи та аргументи Комісії з посиланням на конкретні обставини, за яких суддя не відповідає цим критеріям та, як наслідок, не відповідає займаній посаді.

IV. Проведення співбесіди з суддею.

  1. Співбесіду з Івасівкою А.П. призначено на 29 жовтня 2024 року.
  2. 29 жовтня 2024 року співбесіду було знято з розгляду та призначено на 26 листопада 2024 року.
  3. Співбесіду із суддею Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівкою А.П. проведено 26 листопада 2024 року.
  4. Після проголошення доповіді за результатами дослідження досьє судді було надано можливість доповнити, уточнити чи спростувати озвучену інформацію.
  5. Члени Комісії послідовно обговорили із суддею показники, у тому числі щодо відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності, а також інші показники, оцінювання яких потребувало уточнення з метою прийняття остаточного рішення щодо відповідності судді займаній посаді.

V. Загальні принципи, застосовані Комісією при проведенні кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді за критеріями професійної етики та доброчесності.

  1. Ухвалюючи в новій редакції Закон України «Про судоустрій і статус суддів», законодавець в пояснювальній записці до законопроєкту сформулював легітимну мету закону - здійснення трансформації системи судоустрою та оновлення суддівського корпусу відповідно до суспільних очікувань. Законодавець окремо звернув увагу на те, що до завдань законопроєкту також належить подолання корупційних ризиків при здійсненні суддею правосуддя та очищення судової системи від недоброчесних суддів.
  2. Функціонування судової влади, до складу суддівського корпусу якої входять судді, які не відповідають критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності, є таким, що не відповідає очікуванням суспільства та фактично ставить під загрозу інтереси національної безпеки, громадського порядку та захист прав і свобод людей. Іншими словами, кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність (невідповідність) займаній посаді є необхідним у демократичному суспільстві та відповідає нагальній суспільній потребі.
  3. Водночас Комісія зважає і на те, що навіть у разі, коли втручання у приватне життя здійснюється відповідно до закону та є необхідним у демократичному суспільстві, встановлення невідповідності судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності має наслідком звільнення з посади, що є серйозним, якщо не найсерйознішим заходом, який може бути застосовано до особи. Отже, застосування такого заходу, який негативно позначається на приватному житті судді, вимагає пошуку справедливої рівноваги між інтересами суспільства загалом та правом судді на приватність.
  4. І хоча Комісія виходить із того, що суддя відповідає критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності як особа, яка згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів за родом своєї роботи вважається гарантом верховенства права, однак рівень такої відповідності підлягає з’ясуванню у процесі кваліфікаційного оцінювання судді.
  5. Процедура кваліфікаційного оцінювання на відповідність (невідповідність) судді займаній посаді є одноразовою процедурою, спрямованою на перевірку відповідності усіх суддів критеріям компетентності (професійної, особистої, соціальної тощо), професійної етики та доброчесності з метою відновлення та підвищення суспільної довіри до судової влади в Україні, і проводиться за правилами кваліфікаційного оцінювання суддів. Ця процедура, як вже зазначалось вище, була запроваджена у відповідь на ймовірну присутність в судовій владі некомпетентних та недоброчесних суддів. За таких виняткових обставин Комісія має застосовувати особливі стандарти встановлення наявності обґрунтованого сумніву у відповідності судді критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності.
  6. Статтею 1 Кодексу суддівської етики, затвердженого рішенням ХX з'їзду суддів України від 18 вересня 2024 року, встановлено, що суддя як носій судової влади повинен бути прикладом неухильного дотримання принципу верховенства права і вимог закону, присяги судді, а також має усвідомлювати постійну увагу суспільства та демонструвати високі стандарти поведінки з метою зміцнення довіри до судової влади та утвердження авторитету правосуддя. Відповідно до статті 3 цього Кодексу саме суддя має докладати зусиль, щоб, на думку звичайної розсудливої людини (законослухняної людини, яка, будучи достатньою мірою поінформованою про факти та процеси, що відбуваються, об’єктивно сприймає інформацію та обставини зі сторони), його поведінка відповідала високому статусу посади та не викликала обґрунтованих сумнівів у його доброчесності. Суддя не повинен допускати поведінки, що створює враження про недотримання ним етичних стандартів судді.
  7. Комісія підтримує Раду суддів України у її твердженні про те, що враження порушення норм етики створюється, коли розважливі особи, яким стали відомі всі відповідні обставини, розкриті в ході резонансного їх з’ясування, можуть дійти висновку, що чесність, добросовісність, урівноваженість та професійна придатність судді поставлені під сумнів. Рада суддів України окремо наголосила на тому, що численними є ситуації, коли та чи інша дія прямо не заборонена законом, але є ризик такого сприйняття, формування враження, яке підірвало б довіру до суду (Коментар до Кодексу суддівської етики, затверджений рішенням Ради суддів України від 04 лютого 2016 року № 1).
  8. Аналогічні вимоги є застосовними до встановлення відповідності судді критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності в процедурі кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді з тією особливістю, що такі обставини стають відомими під час дослідження досьє та проведення співбесіди.
  9. Таким чином, у разі наявності обґрунтованого сумніву у відповідності судді критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності обов’язок спростування такого сумніву покладається і на суддю шляхом складання ним кваліфікаційного іспиту, тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей та надання чітких і переконливих доказів під час дослідження досьє та проведення співбесіди з тією метою, щоб спростувати такий сумнів.
  10. Під час кваліфікаційного оцінювання на відповідність (невідповідність) судді займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності Комісія має виключити наявність обґрунтованих сумнівів у відповідності судді зазначеним критеріям. Тільки у такий спосіб, на переконання Комісії, буде досягнуто мети - зміцнення віри суспільства у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суддів.
  11. Пунктом 34 розділу ІІІ «Порядок проведення кваліфікаційного оцінювання»  Положення передбачено, що рішення Комісії, ухвалене за результатами кваліфікаційного оцінювання, має містити підстави його ухвалення або мотиви, з яких Комісія дійшла таких висновків, а за наявності висновку Громадської ради доброчесності про непідтвердження відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності - також мотиви його прийняття або відхилення.
  12. Відповідно до пункту 120 Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (в редакції рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 19 жовтня 2023 року № 119/зп-23 зі змінами), висновок або інформація ГРД розглядаються Комісією під час проведення співбесіди та дослідження досьє судді (кандидата на посаду судді) на відповідному засіданні з метою встановлення наявності або спростування обґрунтованого сумніву щодо відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям доброчесності та професійної етики.

VІ. Застосування зазначених принципів при оцінюванні судді на відповідність займаній посаді за критеріями професійної етики та доброчесності.

  1. З метою спростування висловленого ГРД сумніву щодо відповідності судді критеріям доброчесності і професійної етики суддя Івасівка А.П. надав письмові пояснення щодо питань, викладених у Висновку, які були усно доповнені під час співбесіди.
  2. Стосовно висновку ГРД про нібито самочинне будівництво житлового будинку площею 1450,4 кв.м. суддя зазначив, що його батькові ОСОБА_1 на праві власності належить житловий будинок за адресою: АДРЕСА_3, загальною площею 1450,4 кв.м.
  3. Протягом 2000 – 2002 років батько на підставі договорів купівлі-продажу та договорів дарування від родичів закумулював право на всі частки у цьому будинку (долучені до досьє).
  4. Згідно з рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 08.09.2003 надано дозвіл на будівництво житлового будинку з гостьовими кімнатами на земельній ділянці АДРЕСА_3, а на підставі рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 23.02.2017 зареєстровано право власності на цей житловий будинок.
  5. Отже Комісія відхиляє твердження ГРД про самочинність будівництва житлового будинку.
  6. Стосовно Висновку ГРД про те, що за цією адресою розташований готель «Річки»,  суддя пояснив, що готель розташований за адресою: АДРЕСА_5, і перебуває у власності іншої особи, а його батько ОСОБА_1 жодного стосунку до цього готелю не має і ніколи не мав.
  7. Стосовно висновку ГРД про причетність його батька до незаконного будівництва готелю «Жива роса» суддя зазначив, що за адресою: місто Трускавець, вулиця Івана Франка, було розташоване старе приміщення загальною площею 485,9 кв.м. яке не використовувалося і належало згідно з витягом зі свідоцтва про право власності серії ___ № _____ від 10.02.2007 релігійній громаді УГКЦ Святого Миколая, форма власності – колективна.
  8. З приходом нового єпископа Владики Приріза Я. єпархією у 2014 році було здійснено реставрацію будівлі.
  9. На місці цього приміщення постав сучасний конференц-зал та будівля, яку мали б використовувати виключно для священнослужителів, а не для комерційного призначення. Назва цієї будівлі – « Жива Роса».
  10. За фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва за адресою місто Трускавець, вулиця Івана Франка, 16, 12.07.2016 зареєстровано кримінальне провадження НОМЕР_1.
  11. Під час розслідування в межах кримінального провадження факту причетності батька до самовільного будівництва за вказаною адресою не встановлено.
  12. Як вже відзначала Комісія у своїх рішеннях, метою і завданням кваліфікаційного оцінювання може охоплюватись не тільки дослідження законності походження активів судді та членів його сім'ї, але і його близьких осіб. Це питання особливо гостро постає перед Комісією у разі, коли активи, набуті близькою особою судді, надалі безоплатно передаються у власність чи користування судді або членів його сім'ї.
  13. Однак матеріали суддівського досьє Івасівки А.П. не містять жодних відомостей, які б давали підстави для твердження, що суддя чи члени його сім’ї користуються таким майном або ж отримують будь-який дохід від нього.
  14. Зазначене обумовлює відхилення висновку ГРД у цій частині.
  15. Стосовно покликання ГРД щодо на неправильну дату у постанові судді про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_15 за порушення адміністративного нагляду, суддя у письмових поясненнях та під час співбесіди зазначив, що, можливо, допущено описку у постанові суду чи поданні, проте перевірити, яке саме рішення Шевченківського районного суду міста Львова є в матеріалах справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_15, не можливо оскільки справа знищена.
  16. Комісія вважає такі пояснення судді прийнятними, а тому відхиляє в цій частині Висновок ГРД.
  17. Стосовно Висновку ГРД в частині купівлі батьком судді автомобіля Аcura МDX 2008 року випуску суддя пояснив, що для церковних цілей його батькові був необхідний автомобіль, а тому він у 2012 році звернувся до Єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з проханням надати фінансову допомогу для придбання такого автомобіля для парафії церкви Святого Миколая.
  18. В 2013 році Єпископом Самбірсько-Дрогобицької єпархії було позитивно розглянуто звернення та виділено кошти на придбання легкового автомобіля для парафії церкви Святого Миколая в сумі 20 000 тис. доларів США, що підтверджується листом, долученим суддею до письмових пояснень.
  19. На виділені кошти батьком був придбаний автомобіль Аcura МDX 2008 року. Надалі цей автомобіль був відчужений ОСОБА_1, який 28.05.2014 став власником Honda Accord 2008 року випуску.
  20. Стосовно висновку в частині придбання матір’ю судді квартири у місті Львові суддя пояснив, що його мати ОСОБА_2 з 01.03.2017 є приватним підприємцем згідно з витягом №3780 з реєстру платників єдиного податку та отримує легальні доходи за надання в оренду житлового приміщення, що розташовано АДРЕСА_3. Квартира у місті Львові придбана за спільні заощадження батька ОСОБА_1 і матері ОСОБА_2 та є їх спільною власністю.
  21. Комісія також відзначає, що досьє не містить будь-якої інформації, яка б давала підстави стверджувати, що суддя чи члени його сім’ї користуються або отримують дохід від автомобіля Аcura МDX 2008 року випуску та квартири у місті Львові, а тому Комісія вважає прийнятними пояснення судді стосовно придбання рухомого та нерухомого майна батьками та відхиляє в цій частині Висновок ГРД, оскільки суддя продемонстрував достатню обізнаність про майнові інтереси близьких осіб.
  22. Водночас Комісія не може залишити поза увагою висновки ГРД щодо затверджених суддею мирових угод.
  23. Викладені у Висновку ГРД обставини стосовно прийнятих Івасівкою А.П. судових рішень, якими визнано мирові угоди щодо нерухомого майна, яке не було введене в експлуатацію та зареєстроване у відповідному порядку, а також стосовно задоволення позовів про повернення боргу (заборгованості за договором оренди), в яких позивачі в процесі розгляду змінювали позовні вимоги, й просили визнати за ними право власності на нерухоме майно, заслуговують на увагу, з огляду на таке.
  24. Так, на підставі відомостей з ЄДРСР Комісією встановлено, що суддею було постановлено такі рішення:

№п/п

 

Єдиний унікальний номер справи

Дата ухвалення рішення про відкриття/

дата надсилання для оприлюднення

Суть спору

Дата ухвалення

остаточного рішення/ короткий зміст рішення

Надіслано для оприлюднення до ЄДРСР

1

2-1603/11

-

за позовом ОСОБА_17 до ОСОБА_18 про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі та встановлення батьківства

-

15.08.2011                                 Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_17 та ОСОБА_18, якою ОСОБА_18 зобов’язується до 10 числа щомісячно сплачувати на утримання дитини ОСОБА_19, _________ р.н., аліменти з 15.11.2011 до 15.08.2012 по п’ятсот гривень на місяць, з 16.08.2012 до досягнення донькою повноліття триста гривень на місяць, але не менше прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України для дітей відповідного віку і до досягнення дитиною вісімнадцяти років тощо.

12.11.

2011

2

1306/4983/

2012

01.06.2012

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_20 до ОСОБА_21, за участю третьої особи –Комунального підприємства ЛОР «Дрогобицьке МБТІ та ЕО» про визнання недійсним договору дарування

01.08.2012                                Визнано мирову угоду, якою, зокрема, позивач ОСОБА_20 підтверджує та визнає право власності відповідача на квартиру, а відповідач ОСОБА_21 надає дозвіл на подальше постійне проживання позивача в квартирі АДРЕСА_6 до моменту її смерті

28.09.

2015

3.

442/1614/

13-ц

28.02.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_22 до ОСОБА_23 про стягнення заборгованос-

ті за договором позики

06.03.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_22 та ОСОБА_23, якою позивач ОСОБА_22 відмовляється від стягнення коштів за борговою розпискою від 29.06.2009, а відповідач ОСОБА_23 визнає безумовне та беззаперечне право власності позивача на нерухоме майно, що складається з 51/100 частин нежитлової будівлі (позначене на плані літ. «А-2»), загальною площею 681,6 кв.м. та земельну ділянку на АДРЕСА_7, загальною площею 921 кв.м

28.09.

2015

4

442/3987/

13-ц

04.06.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_24 до ОСОБА_25 про стягнення заборгованості за договором позики

06.06.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_24 та ОСОБА_25, згідно з якою позивач ОСОБА_24 відмовляється від стягнення коштів по борговій розписці від 01.05.2013, а відповідач ОСОБА_25 визнає безумовне та беззаперечне право власності позивачки ОСОБА_24 на нерухоме майно – квартиру АДРЕСА_8.

28.09.

2015

5

442/3281/

13-ц

08.05.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_26 до ОСОБА_27 про стягнення боргу за договором позики

11.06.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_26 та ОСОБА_27 згідно з якою, зокрема, відповідач ОСОБА_27 в порядку виконання мирової угоди добровільно передає позивачу ОСОБА_26 як відступне для погашення заборгованості в розмірі 20 000 грн за договором позики від 30.11.2012, ідеальну частку квартири АДРЕСА_9, цією ж мировою угодою визнано право власності за ОСОБА_26 на цю частину квартири

28.09.

2015

6

442/4445/

13-ц

03.07.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

За позовом ОСОБА_28 до ОСОБА_29 про поділ спільного майна подружжя

11.07.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_28 та ОСОБА_29, згідно з якою позивач ОСОБА_28 та відповідач ОСОБА_29 визнають, що нежитлову будівлю площею 52,7 кв.м, АДРЕСА_10, набуто в шлюбі за їх спільні кошти, визнають право власності на частку нежитлової будівлі площею 52,7 кв.м і набувають право здійснити державну реєстрацію права власності на нежитлову будівлю

28.09.

2015

7

442/6864/

13-ц

08.10.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_30 до ОСОБА_31 про визнання права власності, усунення перешкод в користуванні майном

11.10.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_30 та ОСОБА_31, згідно з якою, зокрема, визнано за позивачем ОСОБА_30 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1» загальною площею 21,20 кв.м., за адресою: АДРЕСА_11,  визнано за відповідачем ОСОБА_31 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1» загальною площею 29,0 кв.м, що розташовано за адресою: АДРЕСА_12

28.09.

2015

8

442/6923/

13-ц

11.10.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_32 до ОСОБА_33 про визначення часток у спільній власності

18.10.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_32 та ОСОБА_33, згідно з якою визначено, що ОСОБА_32 належить ідеальна частка у праві спільної часткової власності на земельну ділянку АДРЕСА_13, площею 0,0595 кв.м, ОСОБА_33 належить ідеальна частка у праві спільної часткової власності на земельну ділянку, що АДРЕСА_13, площею 0,0595 кв.м з цільовим призначенням – будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд

28.09.

2015

9

442/7292/

13-ц

25.10.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_34 до ОСОБА_35 про стягнення заборгованості

01.11.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_34 та ОСОБА_35, згідно з якою визначено, що позивач ОСОБА_34 відмовляється від стягнення коштів за борговою розпискою від 01.04.2013, а відповідач ОСОБА_35 визнає безумовне та беззаперечне право власності ОСОБА_34 на нерухоме майно, земельну ділянку АДРЕСА_14, загальною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, які належали ОСОБА_35 на праві власності.

28.09.

2015

10

442/7455/

13-ц

29.10.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39 до ОСОБА_40, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог Дрогобицької міської ради про зобов’язання не чинити перешкоди та визнання права власності, та зустрічним позовом ОСОБА_40 до ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог Дрогобицької міської ради, про визнання права власності

13.11.2013

Визнано мирову угоду укладену між ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39 та ОСОБА_40 згідно з якою, зокрема за ОСОБА_36 визнано право приватної власності на нежитлове приміщення, площею 14,4 кв.м, АДРЕСА_15; за ОСОБА_37 визнано право приватної власності на нежитлове приміщення, площею 13,5 кв.м, АДРЕСА_15; за ОСОБА_38 визнано право приватної власності на нежитлове приміщення, площею 13,7 кв.м, АДРЕСА_15; за ОСОБА_39 визнається право приватної власності на нежитлове приміщення, площею 24,9 кв.м, АДРЕСА_15; за ОСОБА_40 визнано право приватної власності на нежитлове приміщення, площею 10,1 кв.м, АДРЕСА_15

28.09.

2015

11

442/7876/

13-ц

11.11.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_41 до ОСОБА_42, третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог – виконавчого комітету Дрогобицької міської ради про стягнення заборгованості по орендній платі, визнання права власності

27.11.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_41 та ОСОБА_42 згідно з якою зокрема,  позивач ОСОБА_41 відмовляється від позовних вимог у частині стягнення заборгованості в сумі 4 890 грн за користування нежитловим приміщенням, площею 16,3 кв.м АДРЕСА_16;  відповідач ОСОБА_42 не має заперечень щодо права власності на нежитлове приміщення площею 16,3 кв.м АДРЕСА_16; щодо визнання такого права  за позивачкою ОСОБА_41, погоджуючись на подальше користування таким, що є предметом Договору оренди нежитлового приміщення від 01.08.2012 року; за позивачкою ОСОБА_41 визнається право власності на нежитлове приміщення площею 16,3 кв.м АДРЕСА_16

28.09.

2015

 

12

442/8663/

13-ц

11.12.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_43 до ОСОБА_44 про визначення часток у праві спільної часткової власності

16.12.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_43 та ОСОБА_44 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_43 визнано право власності на частку спільної часткової власності на земельну ділянку АДРЕСА_17, площею 0,0347 га, за ОСОБА_43 визнано право власності на частку у праві спільної часткової власності на житловий будинок літ. «В-1», загальною площею 62,7 кв.м, житловою - 34,4 кв.м, за ОСОБА_44 визнано право власності на частку у праві спільної часткової власності на земельну ділянку АДРЕСА_17, за ОСОБА_44 визнано право власності на частку у праві спільної часткової власності на житловий будинок літ. «В-1», загальною площею 62,7 кв.м, житловою-34,4 кв.м з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані АДРЕСА_17

28.09.

2015

13

442/8842/

13-ц

20.12.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_45 до ОСОБА_46 про стягнення заборгованості за договором позики

26.12.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_45 та ОСОБА_46 за якою, зокрема, ОСОБА_46 добровільно передає в якості відступного для погашення заборгованості в розмірі 50 000 грн за договором позики від 16.07.2012 нежитлове приміщення, загальною площею 88,4 кв.м АДРЕСА_18; ОСОБА_45 приймає у власність в якості відступного для погашення заборгованості в сумі 50 000 грн нежитлове приміщення площею 88,4 кв.м АДРЕСА_18; за ОСОБА_45 визнано право власності на нежитлове приміщення загальною площею 88,4 кв.м АДРЕСА_18

28.09.

2015

 

14

442/8869/

13-ц

20.12.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_47 до ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50 про визнання права власності

26.12.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_47 та ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50 згідно з якою визнано за ОСОБА_47 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», площею 24,40 кв.м., АДРЕСА_19; за ОСОБА_48 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», площею 20,20 кв.м АДРЕСА_19; за ОСОБА_49 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», площею 20,20 кв.м АДРЕСА_19; за ОСОБА_50 право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», площею 27,90 кв.м АДРЕСА_19

 

28.09.

2015

15

442/8911/

13-ц

25.12.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_51 до ОСОБА_52 про визнання права власності.

31.12.2013

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_51 та ОСОБА_52, згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_51 та ОСОБА_52 право спільної часткової власності по 1/2 частини нежитлової будівлі літ. «А-2», площею 869,6 кв.м, з урахуванням нежитлової прибудови літ. «А-1», зовнішніми розмірами (1,52х19,53) = (4,12х5,08); нежитлової прибудови літ. «А’-2», зовнішніми розмірами (6,2х26,22)=(3,84х6,45); нежитлової мансарди літ. «мн», АДРЕСА_20

28.09.

2015

16

442/897/

14-ц

05.02.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_53 до ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56 про усунення перешкод, визнання права власності, та зустрічним позовом ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56 до ОСОБА_53 усунення перешкод в користуванні майном, визначення часток

17.02.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_53 та ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_53 право власності на квартиру АДРЕСА_21, загальною площею 44,7 кв.м, житловою – 27,7 кв.м; за ОСОБА_53 право власності на частку у праві спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_22, загальною площею 77,6 кв.м, житловою – 34,8 кв.м; за ОСОБА_54 право власності на частку у праві спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_22, загальною площею 77,6 кв.м, житловою - 34,8 кв.м; за ОСОБА_55 право власності на частку у праві спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_22, загальною площею 77,6 кв.м., житловою – 34,8 кв.м.; за ОСОБА_56 право власності на частку у праві спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_22, загальною площею 77,6 кв.м, житловою – 34,8 кв.м

28.09.

2015

17

442/1382/

14-ц

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.02.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

за позовом ОСОБА_57 до ОСОБА_58, третьої особи – Дрогобицької міської ради про поділ спільного майна подружжя

06.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_58 та ОСОБА_57, згідно з якою, зокрема, позивачка ОСОБА_57 відмовляється від поділу спільного майна подружжя, а саме нежитлового приміщення літ. «А-1», загальною площею 69,5 кв.м, яке розташоване АДРЕСА_23, оскільки відповідач добровільно відшкодував їй спільно витрачені кошти в сумі 300 000 грн; за ОСОБА_58 визнано право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», загальною площею 69,5 кв.м, АДРЕСА_23

28.09.

2016

18

442/5583/

13-ц

21.08.2013

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_59 до ОСОБА_60 про стягнення боргу за договором позики

07.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_59 та ОСОБА_60, згідно з якою відповідач ОСОБА_60 на виконання договору позики від 01.07.2012 зобов’язується повернути позивачу ОСОБА_59 суму позики в розмірі 153 000 грн, нараховані відсотки в розмірі 46 101,21 грн та пеню за невчасне виконання зобов’язання в розмірі 199 101,21 грн; відповідач ОСОБА_60, сплачує на користь позивача ОСОБА_59 грошові кошти в сумі 199 101,21 грн, які складаються з суми основного боргу та нарахованих відсотків на умовах розстрочки терміном на 8 місяців, починаючи з дня підписання цієї мирової угоди (07.03.2014 року) до листопада 2014 року включно

28.09.

2015

19

442/1317/

14-ц

26.02.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

за позовом ОСОБА_61 до ОСОБА_62, третьої особи – Комунального підприємства «Дрогобицький ринок» про визнання права власності

07.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_61 та ОСОБА_62, згідно з якою визначено, що відповідач ОСОБА_62 визнає право власності позивача ОСОБА_61 на нежитлове приміщення площею 8 кв.м, АДРЕСА_24; позивач ОСОБА_61  визнає право власності відповідача ОСОБА_62 на нежитлове приміщення, площею 13,9 кв.м., АДРЕСА_25, та за ними визнано право власності на нежитлові приміщення

28.09.

2015

20

442/1262/

14-ц

24.02.2014/

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_63 до ОСОБА_64 про стягнення боргу за договором позики

07.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_63 та ОСОБА_64, згідно з якою зокрема, позивач ОСОБА_63 відмовляється від пред’явлених позовних вимог про стягнення з відповідачки ОСОБА_64 боргу в розмірі 50 000 грн, відповідачка в рахунок погашення заборгованості боргу, передає позивачу у власність належне їй на праві власності на підставі рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 18.12.2013 нерухоме майно, а саме житловий будинок АДРЕСА_26, з належними до нього господарськими спорудами та визнає безумовне та беззаперечне право власності позивача на житловий будинок літ. «А-1», загальною площею 34,1 кв.м, житловою – 15,2 кв.м., з належними до нього господарськими спорудами: сараєм літ. «Б» та вбиральнею літ. «В»

28.09.

2015

21

442/1844/

14-ц

19.03.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_65 до ОСОБА_66 про стягнення боргу за договором позики

27.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_65 та ОСОБА_66, згідно з якою, зокрема, позивач ОСОБА_65 відмовляється від будь-яких претензій щодо сплати боргу в розмірі 150 000 грн, а відповідач ОСОБА_66 передає у власність позивача ОСОБА_65 житловий будинок № 2, загальною площею 130,2 кв.м та спорудами та земельну ділянку, площею 0,0875 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд, визнано за  ОСОБА_65 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований АДРЕСА_27

28.09.

2015

22

442/1941/

14-ц

24.03.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_67 до ОСОБА_68 про поділ спільного майна подружжя

28.03.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_67 та ОСОБА_68 згідно з якою позивач ОСОБА_67 відмовляється від поділу спільного майна подружжя, а саме нежитлового приміщення, позначеного на плані літ. «Р-1», зовнішніми розмірами 6,39х8,37 м, загальною площею 49,2 кв.м. та нежитлового приміщення позначеного на плані літ. «М-1», зовнішніми розмірами 8,00х2,40 м, загальною площею 17,00 кв.м, АДРЕСА_28, оскільки відповідачка ОСОБА_68 добровільно відшкодувала йому спільно затрачені кошти в сумі 20 000 грн, за нею визнано право власності на вказані приміщення

28.09.

2015

23

442/2195/

14-ц

04.04.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_69 до ОСОБА_70 про визнання права власності

15.04.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_69 та ОСОБА_70, згідно з якою відповідач ОСОБА_70 визнає право власності позивача ОСОБА_69 на нежитлове приміщення №7, площею 18,5 кв.м, яке розташовано АДРЕСА_29, а позивач ОСОБА_69 визнає право власності відповідача ОСОБА_70 на нежитлове приміщення літ. «А-1» площею 33 кв.м., яке розташовано АДРЕСА_30, та за ними визнано право власності на вказані нежитлові приміщення

28.09.

2015

24

442/2983/

14-ц

15.05.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_71 до ОСОБА_72, третьої особи – Дрогобицької міської ради про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, визнання права власності, за зустрічним позовом ОСОБА_72 до ОСОБА_71, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог – Дрогобицької міської ради про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, визнання права власності

26.05.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_71 та ОСОБА_72, згідно з якою визначено право власності за ОСОБА_71 на нежитлове приміщення, позначене на плані літ. «А-1», загальною площею 5,5 кв.м., АДРЕСА_31; визнано за ОСОБА_72 право власності на нежитлове приміщення, позначене на плані літ. «А-1», загальною площею 5,5 кв.м, АДРЕСА_32

28.09.

2015

25

442/3439/

14-ц

28.05.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_73 до ОСОБА_74 про поділ спільного майна подружжя

30.05.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_73 та ОСОБА_74 згідно з якою, зокрема, визнано  право власності позивача ОСОБА_73 та відповідача ОСОБА_74 на частку квартири № 2, загальною площею 145,3 кв.м., яка розташована АДРЕСА_33

28.09.

2015

26

442/3436/

14-ц

28.05.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_75 до ОСОБА_76 про поділ спільного майна подружжя

30.05.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_75 та ОСОБА_76 згідно з якою визнано право власності ОСОБА_75 та ОСОБА_76 на частки квартири № 34, загальною площею 108,8 кв.м., яка розташована АДРЕСА_34

28.09.

2015

27

442/3892/

14-ц

03.06.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_77 до ОСОБА_78 про поділ майна

06.06.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_77 та ОСОБА_78 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_77 визнано право власності на квартиру АДРЕСА_35, загальною площею 104,8 кв.м, а за ОСОБА_78 право власності на квартиру АДРЕСА_36, загальною площею 115,6 кв.м..

28.09.

2015

28

442/3986/

14-ц

06.06.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_79 до ОСОБА_80 про поділ спільного майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_80 до ОСОБА_79 про визнання права власності

13.06.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_79 та ОСОБА_80 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_79 визнано право власності на майно, що належить їм на праві спільної сумісної власності – квартиру № 4, загальною площею 63,0 кв.м, житловою – 25,0 кв.м, що АДРЕСА_37; за ОСОБА_80 – майно, що належить їм на праві спільної сумісної власності – нежитлову будівлю літ. «А-1», загальною площею 43,4 кв.м, АДРЕСА_38

28.09.

2015

29

442/3973/

14-ц

06.06.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_81 до ОСОБА_82 про поділ спільного майна подружжя

13.06.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_81 та ОСОБА_82 згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_82 право власності на будинок, який позначено на плані літ. «А-2», зовнішніми розмірами 7,02 х 8,06 м, загальною площею 92,0 кв.м, житловою 70,0 кв.м,  розташований АДРЕСА_39, а позивачка ОСОБА_81 відмовляється від поділу спільного майна подружжя, оскільки відповідач добровільно відшкодував їй спільно витрачені кошти в сумі 100 000 грн

28.09.

2015

30

442/4576/

14-ц

02.07.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_83 до ОСОБА_84, ОСОБА_85 про стягнення боргу за договором позики

08.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_83 та ОСОБА_84, ОСОБА_85 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_83 визнано право власності на квартиру АДРЕСА_40, загальною площею 43,3 кв.м, оскільки ОСОБА_83 відмовляється від стягнення коштів за борговою розпискою від 01.01.2012, а відповідачі ОСОБА_84 та ОСОБА_85 визнають безумовне та беззаперечне право власності позивача на нерухоме майно, яке належить їм на праві спільної сумісної власності

28.09.

2015

31

442/4635/

14-ц

04.07.2014

(внесено до ЄДРСР 28.09.2015)

за позовом ОСОБА_86 до ОСОБА_87 про поділ спільного майна подружжя

09.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_86 та ОСОБА_87, згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_87 право власності на веранду літ. «А-1», загальною площею 85,5 кв.м, житловою – 47,9 кв.м., та житловий будинок, позначений на плані літ. «Ж-2», зовнішніми розмірами 9,10х10,87 м, загальною площею 156,4 кв.м, житловою – 61,9 кв.м, АДРЕСА_41, оскільки відповідачка ОСОБА_87 добровільно відшкодувала ОСОБА_86 спільно затрачені кошти в сумі 100 000 грн

28.09.

2015

32

442/4610/

14-ц

02.07.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_88 до ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91 про визначення часток у праві власності

10.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_88 та ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_88, ОСОБА_91 та ОСОБА_89 визнано право власності на 1/5 частки, за ОСОБА_90 – право власності на 2/5 частки квартири № 2, загальною площею 86,6 кв.м, житловою площею 53,6 кв.м яка розташована АДРЕСА_42

28.09.

2015

33

442/4616/

14-ц

03.07.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_92 до ОСОБА_93 про поділ спільного майна подружжя

10.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_92 та ОСОБА_93 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_93 визнано право власності на житловий будинок, позначений на плані літ. «А-1», зовнішніми розмірами 9,70х5,73 м, загальною площею 33,1 кв.м, житловою – 12,3 кв.м, АДРЕСА_43, оскільки ОСОБА_93 добровільно відшкодував ОСОБА_92 спільно витрачені кошти в сумі 10000 грн

28.09.

2015

34

442/4712/14-ц

07.07.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_94 до ОСОБА_95 про визнання права власності

11.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_94 та ОСОБА_95 згідно з якою, зокрема, ОСОБА_95 визнає, що ОСОБА_94 є законним власником земельної ділянки площею 0,0200 га, з цільовим призначенням для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва, АДРЕСА_44, та зобов’язується не чинити їй перешкод у володінні та користуванні такою земельною ділянкою; визнано за ОСОБА_94 право власності на вказану земельну ділянку

28.09.

2015

35

442/4636/

14-ц

04.07.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_96 до ОСОБА_97 про поділ спільного майна подружжя

11.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_96 та ОСОБА_97 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_97 визнано право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», загальною площею 19,3 кв.м, АДРЕСА_45; за ОСОБА_96 визнано право власності на нежитлове приміщення літ. «А-1», загальною площею 12,4 кв.м, АДРЕСА_46

28.09.

2015

36

442/4798/

14-ц

 

08.06.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_98 до ОСОБА_99 про поділ спільного майна подружжя

11.07.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_98 та ОСОБА_99 згідно з якою, зокрема, ОСОБА_98 відмовляється від поділу спільного майна подружжя, а саме житлового будинку літ. «А-1», загальною площею 28,2 кв.м, житловою – 28,2 кв.м, АДРЕСА_47, а за відповідачем на іншу частину вказаного житлового будинку, оскільки відповідач ОСОБА_99 добровільно відшкодував їй спільно затрачені кошти в сумі 35 000 грн; визнано за ОСОБА_99 право власності на житловий будинок літ. «А-1», загальною площею 28,2 кв.м, житловою – 28,2 кв.м, АДРЕСА_47

28.09.

2015

37

442/5649/

14-ц

05.08.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_100 до ОСОБА_101 про визнання права власності

12.08.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_100 та ОСОБА_101, згідно з якою ОСОБА_100 визнано право власності на нежитлову будівлю, площею 721,0 кв.м, та навіс під літ. «т», АДРЕСА_48

28.09.

2015

38

442/5642/

14-ц

05.08.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_102 до ОСОБА_103 про поділ майна подружжя

12.08.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_102 та ОСОБА_103, згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_102 та ОСОБА_103 визнано право власності на частину нежитлового приміщення, позначеного на плані «А-1», площею 8,6 кв.м, АДРЕСА_49

28.09.

2015

39

442/5611/

14-ц

05.08.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_104 до ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107 про стягнення боргу за договором позики

14.08.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_104 та ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, згідно з якою позивач ОСОБА_104 відмовляється від пред’явлених позовних вимог щодо стягнення з відповідачів боргу за договором позики в розмірі 82 600 грн, оскільки відповідачі, в рахунок погашення боргу, передають позивачу нерухоме майно, а саме квартиру АДРЕСА_50 і за ОСОБА_104 визнано право власності на квартиру № 51 (літ. А-5), загальною площею 62,6 кв.м, житловою – 40,8 кв.м., за зазначеною адресою

28.09.

2015

40

442/5606/

14-ц

05.08.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_108, ОСОБА_109 до ОСОБА_110 про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності та визначення порядку користування спільним майном

15.08.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_108, ОСОБА_109 та ОСОБА_110, згідно з якою за ОСОБА_110 визнано право власності на квартиру № 39 (літ. А-5), загальною площею 72,6 кв.м та житловою – 42,1 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_51; позивачі відмовляються від пред’явлених позовних вимог щодо визначення за ними та відповідачкою часток у спільній сумісній власності в розмірі по 1/3 частині квартири № 39, щодо визначення порядку користування спірною квартирою між співвласниками тощо

28.09.

2015

41

442/5612/

14-ц

05.08.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_111 до ОСОБА_112, ОСОБА_113 про виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності, зустрічним позовом ОСОБА_112, ОСОБА_113 до ОСОБА_111 про припинення права на частку у спільному майні

18.08.2014

Визнати мирову угоду, укладену між ОСОБА_111 та ОСОБА_112, ОСОБА_113, згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_111 визнано право власності на квартиру № 65, загальною площею 30,4 кв.м, у тому числі житловою площею 14,0 кв.м, що розташована за адресою: АДРЕСА_52; за ОСОБА_113 – право власності на житловий будинок (літ.«А-І»), загальною площею 107,3 кв.м., у тому числі житловою – 54,2 кв.м, з належними господарськими спорудами що розташовані АДРЕСА_53

28.09.

2015

42

442/6150/

14-ц

14.08.2014

(внесено до ЄДРСР

28.09.2015)

 

за позовом ОСОБА_114 до ОСОБА_115 про поділ спільного майна подружжя

20.08.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_114 та ОСОБА_115 згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_114 та ОСОБА_115 визнано право власності на частину житлового будинку загальною площею 121,5 кв.м, житловою площею 60,6 кв.м з відповідною частиною господарських будівель і споруд, що розташований за адресою: АДРЕСА_54

28.09.

2015

43

442/6663/

14-ц

03.09.2014

(внесено до ЄДРСР

28.09.2015)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

за позовом ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118 до ОСОБА_119, третьої особи, що не заявляє самостійних вимог –Дрогобицької міської ради про усунення перешкод у користуванні нерухомим майном та зустрічним позовом ОСОБА_119 до ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, третьої особи - Дрогобицької міської ради про визнання права власності

12.09.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_117, ОСОБА_118, згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_116 визнано право власності на нежитлове приміщення літ. «Б-1», загальною площею 18 кв.м (ряд 1, місце 11-12), що розташоване АДРЕСА_55;

за ОСОБА_117 – право власності на нежитлове приміщення літ. «Б-1», загальною площею 25,5 кв.м (ряд 1, місце 13-15), що розташоване АДРЕСА_55; за ОСОБА_118 – право власності на нежитлове приміщення літ. «П-1», загальною площею 8,9 кв.м (ряд 2, місце 17), що розташоване АДРЕСА_55; за ОСОБА_119 – право власності на нежитлове приміщення літ. «Б-1», загальною площею 8,5 кв.м (ряд 2, місце 23), що розташоване АДРЕСА_55

28.09.

2015

 

44

442/7261/

14-ц

26.09.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_120 до ОСОБА_121 про поділ спільного майна подружжя

03.10.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_120 та ОСОБА_121, згідно з якою, зокрема, за ОСОБА_121 визнано право власності на нежитлову будівлю літ. «З-1», загальною площею 13,7 кв.м, яка розташована АДРЕСА_56; за  ОСОБА_121 – право власності на нежитлову будівлю літ. «Ж-1», загальною площею 38,3 кв.м, яка знаходиться АДРЕСА_56

28.09.

2015

45.

442/7796/

14-ц

14.10.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_122 до ОСОБА_123, третьої особи – Дрогобицької міської ради про визнання права власності

20.10.2014

Визнано мирову угоду, укладену ОСОБА_122 та ОСОБА_123, згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_122 право власності на житлову будівлю, загальною площею 17,8 кв.м, зовнішніми розмірами 5,58х4,01м АДРЕСА_57

28.09.

2015

46

442/8739/

14-ц

11.11.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_124 до ОСОБА_125 про поділ спільного майна подружжя

Без дати (було призначено на 19.11.2014)

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_124 та ОСОБА_125, згідно з якою, зокрема, ОСОБА_124 відмовляється від поділу спільного майна подружжя; за ОСОБА_125 визнано право власності на нежитлову будівлю, позначену на плані літ. «А-1», загальною площею 58,50 кв.м АДРЕСА_58, оскільки відповідач ОСОБА_125 відшкодував їй спільно затрачені кошти в сумі 75 000 грн

23.10.

2024

48

442/9160/

14-ц

18.11.2014/

не визначено

 за позовом ОСОБА_126 до ОСОБА_127, ОСОБА_128, третьої особи Дрогобицької міської ради про усунення перешкод у користуванні підвальним приміщенням

24.11.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_126 та ОСОБА_127, ОСОБА_128, згідно з якою, зокрема, визнано за ОСОБА_126 право власності на підвальне приміщення, яке позначене на плані літ. «ІV», загальною площею 34,0 кв.м, АДРЕСА_59, оскільки він добровільно відшкодував відповідачам 2/3 частини вартості спірного підвального приміщення.

28.09.

2015

49

442/9159/

14-ц

18.11.2014/

не визначено

за позовом ОСОБА_129 до ОСОБА_130 про поділ спільного майна подружжя

24.11.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_129 та ОСОБА_130, якою, зокрема визнано за ОСОБА_130 право власності на гараж, позначений на плані літ.       «Г-2», за № 10/А, ряд 21, загальною площею 232,6 кв.м, АДРЕСА_60, оскільки відповідач добровільно відшкодував позивачці спільно затрачені кошти в сумі 50 000 грн

 

28.09.

2015

50

442/9385/14-ц

25.12.2014

не визначено

за позовом ОСОБА_131 до ОСОБА_132 про поділ майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_132 до ОСОБА_131 про поділ майна подружжя

30.12.2014

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_131 та ОСОБА_132, згідно з якою, зокрема визнано за ОСОБА_131 право власності на нежитлове приміщення, загальною площею 66,40 кв.м за адресою: АДРЕСА_61; визнано за ОСОБА_132 право власності на нежитлове приміщення, загальною площею 129,0 кв.м, АДРЕСА_62

04.06.

2015

51

442/2373/15-ц

30.03.2015

(внесено до ЄДРСР

04.06.2015)

за позовом ОСОБА_133 до ОСОБА_134 про визнання права спільної сумісної власності на квартиру і про поділ майна, що є об’єктом спільної сумісної власності подружжя

13.05.2015

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_133 та ОСОБА_134, згідно з якою, зокрема, ОСОБА_133 відмовляється від належної йому частини житлового приміщення – АДРЕСА_63 на користь ОСОБА_134; ОСОБА_134 відмовляється від призначених на її користь аліментів згідно з рішенням від 20.03.2015 Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області

04.06.

2015

52.

442/4862/

15-ц

17.07.2015

(внесено до ЄДРСР

20.07.2015)

за позовом ОСОБА_135 до ОСОБА_136 про поділ спільного майна подружжя

28.07.2015

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_135 та ОСОБА_136, згідно з якою визнано за ОСОБА_136 право власності на житловий будинок позначений на плані літ. «Е», загальною площею 41,9 кв.м, житловою – 22,9 кв.м, АДРЕСА_64, оскільки відповідачкою позивачеві добровільно відшкодовано спільно затрачені кошти в сумі 20 000 грн

25.09.

2015

53

442/3743/

15-ц

03.06.2015

(внесено до ЄДРСР

04.06.2015)

за позовом ОСОБА_137 до Комунального закладу Львівського обласної ради «Дрогобицьке державне музичне училище

ім. В. Барвінського»третьої особи директора Комунального закладу Львівської обласної ради «Дрогобицьке державне музичне училище

ім. В.

Барвінського» про визнання недійсним наказу про прийняття на роботу в частині строку дії трудового договору

31.08.2015

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_137 та Комунальним закладом Львівської обласної ради (КЗ ЛОР) «Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського», директором Комунального закладу Львівської обласної ради ( КЗ ЛОР) «Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського», згідно з якою, зокрема, позивач та відповідач дійшли до взаємної згоди про припинення трудових відносин між сторонами з 31.08.2015 на підставі пункту 1 частини першої статті 36 КЗпП України – за угодою сторін.

 

04.09.

2015

54

442/3746/

15-ц

03.06.2015

(внесено до ЄДРСР

04.06.2015)

за позовом ОСОБА_138 до ОСОБА_139 про реальний розподіл майна

23.09.2015

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_138 та ОСОБА_139, згідно з якою, зокрема, відповідач ОСОБА_139 сплачує готівкою позивачу ОСОБА_138 вартість 1/2 ідеальної частини житлової квартири АДРЕСА_65, що за домовленістю сторін становить 160 000 грн; з моменту та за умови виконання відповідачем пункту 1 цієї Мирової угоди, позивач ОСОБА_138 відмовляється від пред'явлених нею позовних вимог, а за ОСОБА_139 визнається право власності на житлову квартиру АДРЕСА_65 загальною площею 35,20 квадратних метрів та житловою площею 17,80 квадратних метрів

02.10.

2015

55

1306/9185/

2012

30.09.2015

(внесено до ЄДРСР 02.10.2015)

за позовом ОСОБА_140 до ОСОБА_141, третіх осіб – Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області, КП ЛОР «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Дрогобицької сільської ради, Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори, Державної реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про визнання недійсним та скасування свідоцтва про право особистої власності, визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, визнання права власності

12.01.2016

Визнано мирову угоду, укладену між ОСОБА_140 та ОСОБА_141, згідно з якою позивач ОСОБА_140 відмовляється від позовних вимог щодо визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок від 19.12.1995, АДРЕСА_66, виданого на ім’я ОСОБА_140, а відповідач ОСОБА_141 визнає свідоцтво про право на спадщину за заповітом на будинкове володіння АДРЕСА_66 недійсним; за позивачем ОСОБА_140 визнається право власності на 37/100 ідеальних частин, а за відповідачем ОСОБА_141 визнається право власності на 63/100 ідеальних житлового будинку АДРЕСА_66 тощо

 

13.01.2016

  1. Ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 26.11.2015 ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 12.09.2014 у справі № 442/6663/14 скасовано і справу повернуто до суду першої інстанції для продовження розгляду.
  2. Скасовуючи рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції зазначив, що, визнаючи мирову угоду, якою за сторонами визнано право власності на нежитлові приміщення, суд не з’ясував, кому належить земельна ділянка, на якій розміщені нежитлові приміщення (торгові приміщення), чи зачіпають умови мирової угоди інтереси інших осіб. Визнавши право власності на нежитлові приміщення, суд вирішив права та обов’язки ТзОВ «Чагарі», що є орендарем земельної ділянки, на якій розміщені торгові приміщення, на підставі договору оренди, що підтверджується рішенням Господарського суду Львівської області від 08.06.2015, яке набрало законної сили.
  3. Ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 04.04.2016 ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 06.03.2014 у справі № 442/1382/14 скасовано і справу повернуто до суду першої інстанції для продовження розгляду.
  4. Підставою для скасування цієї ухвали стало те, що умови мирової угоди суперечать закону і порушують права та інтереси інших осіб, зокрема Дрогобицької міської ради як власника землі, а отже суд не вправі був визнавати умови такої мирової угоди та визнавати за відповідачем ОСОБА_58 право власності на новостворений об’єкт нерухомості (нежитлове приміщення літ. «А-1» загальною площею 69,5 кв.м, яке розташоване АДРЕСА_23).
  5. Ухвалою Апеляційного суду Львівської області від 28.09.2016 ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 07.03.2014 у справі № 442/1317/14 скасовано і справу повернуто до суду першої інстанції для продовження розгляду.
  6. Скасовуючи рішення суду першої інстанції, апеляційний суд зазначив, що в матеріалах справи відсутні докази про повідомлення третьої особи – Комунального підприємства «Дрогобицький Ринок» про дату та час судового засідання, чим порушено вимоги частини першої статті 158 Цивільного процесуального кодексу України, адже нежитлова будівля за адресою Львівська обл., місто Дрогобич, вулиця Малий Ринок, 3, на праві комунальної власності належить територіальній громаді міста Дрогобича в особі Дрогобицької міської ради.
  7. Комісія відзначає, що суддя не завжди належним чином виконував вимоги процесуального закону в частині залучення до участі у справі осіб на чиї права і обов’язки могло вплинути його судове рішення, зокрема, орган місцевого самоврядування при вирішенні питання про визнання права власності на самочинно збудований об’єкт нерухомого майна.
  8. Комісія не вдається до перевірки та оцінювання постановлених суддею рішень, обставин справи та зауважує, що на стадії кваліфікаційного оцінювання відбувається оцінювання фактів (явищ) минулої поведінки судді в сенсі виявлення і визначення (нових) якостей (характеристик, ознак чи рис) судді, на підставі яких формується висновок про його здатність бути суддею, у тому числі за критеріями доброчесності та професійної етики (рішення Великої Палати Верховного Суду від 16 червня 2022 року у справі № 9901/57/19).
  9. Відповідно до пункту 12 Висновку N 1 (2001) Консультативної ради європейських суддів (далі – КРЄС) незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. При винесенні судових рішень щодо сторін у судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, вільними від будь-яких зв’язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає на здатність судді приймати незалежні рішення. Судова влада повинна користуватися довірою не тільки з боку сторін у конкретній справі, але й з боку суспільства в цілому. Суддя повинен не тільки бути реально вільним від будь-якого невідповідного упередження або впливу, але він або вона повинні бути вільними від цього й в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
  10. У пункті 23 Висновку № 3 (2002) КРЄС звертається увага на те, що судді повинні виконувати свої обов’язки, уникаючи фаворитизму та проявів упередженості. Вони не повинні приймати рішення, беручи до уваги щось, що виходить за рамки застосування юридичних норм. Судді також повинні забезпечити, щоб їхня професійність не ставилася під сумнів під час виконання ними своїх функцій.
  11. Узагальнюючи свої рекомендації, КРЄС у пункті 50 Висновку № 3 (2002) відзначає: i) кожний окремий суддя повинен робити все можливе для підтримання судової незалежності на інституційному та особистому рівнях; ii) судді повинні поводитися гідно при виконанні посадових обов’язків та в особистому житті; iii) вони повинні завжди обирати такий підхід, який є безстороннім та виглядає таким ззовні; iv) вони повинні виконувати свої обов'язки, не допускаючи проявів фаворитизму або дійсної чи видимої упередженості; v) судді повинні приймати свої рішення з урахуванням усіх моментів, важливих для застосування відповідних юридичних норм, та без урахування усіх питань, що не стосуються суті справи; vi) вони повинні демонструвати увагу до всіх осіб, які беруть участь у судовому процесі або на яких такий процес впливає; vii) вони повинні виконувати свої обов’язки з повагою до рівноправного ставлення до сторін, уникаючи будь-якої упередженості та будь-якої дискримінації, підтримуючи баланс між сторонами та забезпечуючи чесний розгляд для кожної зі сторін; viii) вони повинні демонструвати обережність у своїх відносинах із засобами масової інформації, підтримувати свою незалежність та безсторонність, утримуючись від переслідування особистих інтересів у відносинах з пресою та уникаючи безпідставних коментарів щодо справ, які вони розглядають; ix) вони повинні забезпечувати високий ступінь професійної компетентності; x) вони повинні мати високий рівень професійної свідомості та виконувати свої обов’язки ретельно з метою дотримання вимог щодо прийняття рішень у розумний строк; xi) вони повинні присвячувати більшу частину свого робочого часу здійсненню своїх судових функцій та інших пов’язаних з ними видів діяльності; xii) вони повинні утримуватися від будь-якої політичної діяльності, що може підірвати їхню незалежність та завдати шкоди їхньому іміджу безсторонності.
  12. Саме порушення цих правил, на думку КРЄС, і викликатиме «в очах розумного спостерігача» сумнів у безсторонності судді.
  13. Попри це суддя у своїх письмових поясненнях та під час співбесіди пояснив, що він затверджував мирові угоди якими встановлював право власності на нерухоме майно, через те що у суді склалася така практика і суд став на сторону фізичних осіб, адже вони вклали кошти у будівництво торговельних павільйонів і це було їх єдине джерело доходу. Він вважав, що умови затверджених мирових угод не суперечать закону та не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
  14. Такі пояснення судді, на переконання Комісії, свідчать про те, що для нього визначальним було не реальна наявність спору між сторонами чи законність укладених мирових угод, а «бажання допомогти» фізичним особами.
  15. Оцінюючи зазначені обставини, Комісія також враховує, що строки розгляду справ з моменту відкриття провадження у справі до дати затвердження мирових угод становили від 3 до 16 днів календарних днів.
  16. Так у справі № 442/1614/13-ц провадження було відкрито 28.02.2013 (четвер), а мирову угоду затверджено 06.03.2013 (середа), що становить 4 робочі дні.
  17. У справі № 442/3987/13-ц провадження було відкрито 04.06.2013 (вівторок), а мирову угоду затверджено 06.06.2013 (четвер), що становить 2 робочі дні.
  18. У справі № 442/6864/13-ц провадження було відкрито 08.10.2013 (вівторок), а мирову угоду затверджено 11.10.2013 (п’ятниця), що становить 3 робочі дні.
  19. У справі № 442/8842/13-ц провадження у справі було відкрито 20.12.2013 (п’ятниця), а мирову угоду затверджено 26.12.2013 (четвер), що становить 4 робочі дні.
  20. У справі № 442/1382/14-ц провадження було відкрито 28.02.2014 (п’ятниця), а мирову угоду затверджено 04.03.2014 (вівторок), що становить 2 робочі дні.
  21. У справі № 442/1317/14-ц провадження було відкрито 26.02.2014 (середа), а мирову угоду затверджено 07.03.2014 (п’ятниця), що становить 7 робочих днів.
  22. У справі № 442/3986/14-ц провадження у справі було відкрито 06.06.2014 (п’ятниця), а мирову угоду затверджено 13.06.2014 (п’ятниця), що становить 5 робочих днів.
  23. У справі № 442/4636/14-ц провадження було відкрито 02.07.2014 (середа), а мирову угоду затверджено 08.07.2014 (вівторок), що становить 4 робочі дні.
  24. У справі № 442/4576/14-ц провадження було відкрито 04.07.2014 (п’ятниця), а мирову угоду затверджено 11.07.2014 (п’ятниця), що становить 5 робочих днів.
  25. У справі № 442/5649/14-ц провадження було відкрито 05.08.2014 (вівторок), а мирову угоду затверджено 12.08.2014 (вівторок), що становить 4 робочі дні.
  26. У справі № 442/6663/14-ц провадження було відкрито 03.09.2014 (п’ятниця), а мирову угоду затверджено 12.09.2014 (п’ятниця), що становить 5 робочих днів.
  27. Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов’язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (частина перша та друга статті 2 ЦПК України).
  28. Вимоги статті 3 Кодексу суддівської етики зобов’язують суддю зважати на постійну увагу суспільства та демонструвати високі стандарти поведінки з метою зміцнення довіри до судової влади та утвердження авторитету правосуддя.
  29. Забезпечити авторитет правосуддя буде неможливо, якщо суд при здійсненні правосуддя не забезпечить «демонстрації здійснення правосуддя», а тому суд має не допускати не тільки порушення строків розгляду справи, але й уникати «аномально швидкого здійснення правосуддя».
  30. Така вимога до поведінки суддів, серед іншого, зумовлена необхідністю унеможливити саме припущення того, що судові рішення, в тому числі ухвали про затвердження мирових угод, використовуються з метою «легалізації» або «спрощення» установлених законом процедур, наприклад з метою проведення державної реєстрації права власності на самочинно збудоване нерухоме майно або визнання такими об’єктів, які за своєю правовою природою такими не є. Це питання особливо гостро має постати перед судом, коли спір, не пов’язаний з речово-правовою вимогою, завершується визнанням права власності на нерухоме майно у мировій угоді або коли позивач за результатами укладення мирової угоди не отримує будь-якої поступки від відповідача, а за останнім визнається право власності на нерухоме майно.
  31. У таких випадках визначальним є саме «здійснення правосуддя», а не його зведення до двох процесуальних документів – ухвал про порушення провадження у справі та затвердження мирової угоди.
  32. Крім того, суддя під час співбесіди не зміг пояснити, яким чином, відкриваючи провадження у справі та призначаючи судове засідання, він мав намір забезпечити своєчасне повідомлення учасників процесу про дату, час та місце розгляду справи з урахуванням строків надсилання поштових повідомлень.
  33. Не пояснив суддя і того, як ним було виконано вимоги частини третьої статті 122 та імперативний припис частини третьої статті 175 Цивільного процесуального кодексу України (в редакції, чинній на момент ухвалення судового рішення) про роз’яснення сторонам наслідків ухвалення рішення про затвердження мирової угоди, якщо, зі слів судді, сторони участі в судових засіданнях не брали.
  34. Комісія також відзначає, що 22.12.2005 Верховною Радою України було прийнято Закон «Про доступ до судових рішень» № 3262-IV, який набрав чинності 01.06.2006.
  35. Відповідно до статті 3 цього закону (в редакції, яка діяла до прийняття Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд») для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України. Порядок ведення Реєстру затверджується Кабінетом Міністрів України.
  36. Відповідно до рішення Ради суддів України від 17.02.2012 № 7 до Єдиного державного реєстру судових рішень включаються судові рішення, постановлені в порядку кримінального, цивільного, господарського та адміністративного судочинства, зокрема ухвали судів, які можуть бути оскаржені окремо від постановлених за результатами розгляду справи рішень. При цьому пунктом восьмим частини першої статті 293 ЦПК України (в редакції, яка діяла до 15.02.2015) було встановлено, що окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо визнання морової угоди за клопотанням сторін.
  37. Таким чином, ухвали про визнання мирових угод мали бути оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
  38. Однак, відповідно до пункту 13 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 № 740 електронні копії судових рішень надсилаються відповідальною особою апарату суду не пізніше дня, що настає після ухвалення (постановлення) судового рішення (зазначена редакція була чинною до 17.06.2015).
  39. На підставі відомостей з ЄДРСР Комісією встановлено, що у 2011 – 2015 роках було суттєво порушено строки надсилання до реєстру судових рішень, у деяких справах їх надіслано через чотири роки.
  40. Наприклад, рішення про визнання мирової угоди від 19.11.2014 у справі № 442/8739/14-ц, яке було внесено до реєстру 23.10.2024, тобто майже через 10 років.
  41. У жодній із зазначених у пунктах 125 – 135 цього рішення справі судове рішення не було своєчасно надіслано до Єдиного державного реєстру судових рішень.
  42. Однак, вказані у в пунктах 148–155 обставини не можуть прямо впливати на оцінювання судді Івасівки А.П., оскільки виконання обов’язку щодо внесення до реєстру судових рішень покладалось на відповідального працівника суду.
  43.  На переконання Комісії, суддя мав враховувати, що відповідно до статті 11 Кодексу суддівської етики, затвердженого рішенням ХІ чергового з’їзду суддів України від 22.02.2013 (редакція була чинною до 18.09.2024), суддя повинен проявляти повагу до права на інформацію про судовий розгляд та не допускати порушення принципу гласності процесу.
  44. Роз’яснюючи положення статті 11 Кодексу суддівської етики, Рада суддів України відзначила, що право громадськості […] на отримання інформації про […] результати розгляду справи є гарантованим і […] сприяє відкритості судової влади в цілому, що підвищує стан довіри до неї.
  45. Суддя Івасівка А.П., на переконання Комісії, не доклав належних зусиль для контролю за своєчасним опублікуванням ухвалених ним судових рішень, а отже неналежно поставився до виконання вимог статті 11 Кодексу суддівської етики.
  46. Оцінивши в сукупності встановлені під час кваліфікаційного оцінювання обставини, Комісія дійшла обґрунтованого висновку про невідповідність судді критеріям доброчесності та професійної етики. 
  47. Встановлені під час співбесіди і дослідження досьє обставини, на думку Комісії, унеможливлюють бачення поведінки судді як прикладу неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також високих стандартів поведінки.
  48. Відповідно до підпункту 5.1.1 пункту 5.1 та пункту 5.2 Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення, затвердженого рішенням Комісії від 03.11.2016 № 143/зп-16 (у редакції рішення Комісії від 13 лютого 2018 року № 20/зп-18, зі змінами) за критеріями професійної етики та доброчесності суддя оцінюється у 0 балів за наявності доказів невідповідності судді вимогам доброчесності.
  49. Комісія оцінила показники професійної етики у 0 балів, оскільки під час дослідження досьє та проведення співбесіди встановлено обставини, які в своїй сукупності викликають обґрунтовані сумніви у відповідності судді зазначеним критеріям.
  50. Отже, на підставі висновку про підсумки тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей і за результатами дослідження досьє та проведення співбесіди критерій професійної етики оцінено Комісією у 0 балів, критерій доброчесності – у 0 балів.

 

ІІX. Висновки за результатами кваліфікаційного оцінювання судді.

 

Критерії

Показники

Бал за показник

Бал за критерій

Професійна компетентність

Рівень знань у сфері права

81

180

Рівень практичних навичок та умінь у правозастосуванні

67

Ефективність здійснення правосуддя

31

Діяльність щодо підвищення фахового рівня

1

Особиста компетентність

Когнітивні, емотивні, мотиваційно-вольові якості особистості

51

51

Соціальна компетентність

Комунікативність, організаторські здібності, управлінські властивості та моральні риси особистості

82

82

Професійна етика

Показники професійної етики

0

0

Особисті морально-психологічні якості та загальні здібності

0

Доброчесність

Показники доброчесності

0

0

Особисті морально-психологічні якості та загальні здібності

0

Всього

313

165. Отже, за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівка А.П. набрав 313 балів, що становить менше 67 відсотків від суми максимально можливих балів за результатами кваліфікаційного оцінювання всіх критеріїв, у зв’язку з чим Комісія дійшла висновку, що суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівка А.П. не відповідає займаній посаді.

Ураховуючи викладене, керуючись підпунктом 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, статтями 83–86, 88, 93, 101, пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Положенням про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення, Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

визначити, що суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівка Андрій Петрович за результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді набрав 313 балів.

Визнати суддю Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівку Андрія Петровича таким, що не відповідає займаній посаді.

Внести Вищій раді правосуддя подання про звільнення судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Івасівки Андрія Петровича із займаної посади.

Головуючий                                                                                                Сергій ЧУМАК

Члени Комісії:                                                                                             Андрій ПАСІЧНИК

                                                                                                                      Роман САБОДАШ